הבלוג שלי

ברוכים הבאים למקום האישי שלי. לבלוג שלי, בו אני יכול להביע את עצמי ואת מה שעובר לי בראש.

בלי הגבלות. בלי צנזורה. בלי עריכה. מוזמנים להגיב.

חיפוש

נכבדי, 

כבוד ראש הממשלה,

הרשה לי לפתוח באיחולים כנים ולבביים עם בחירתך לראשות הכנסת העשרים ושלוש. לאחר שנה של מאבק בלתי נגמר נראה כי בשעה טובה אפשר כבר לראות את האור שבקצה המנהרה, להנהיג את ישראל אל עבר מחר חדש ולהוציא אותה מהבוץ בו היא תקועה.

בשבועות הקרובים בוודאי תחל לעסוק במלאכת הקודש של הרכבת הממשלה, אך בטרם תפנה לאיושם של התפקידים הברורים מאליהם – שר הבטחון, החוץ והכלכלה, שר הבריאות, המשפטים, התרבות והגנת הסביבה, הרשה לי להציע להוסיף שורה של תפקידים חדשים - כאלה שבאמת יעשו פה שינוי. כאלה שיגרמו לאנשים לחזור ולהאמין.

כי איך יכול להיות שאין בישראל עדיין שר של אושר, או שר של תקווה? כזה שתפקידו לגרום לאנשים בכל יום לחייך, או להפחית מעט את מפלס החרדה. ואיך יכול להיות שאין עדיין שר של אהבה? כזה שחמלה היא נר לרגליו ושאצלו מילה זו מילה. כזה שפועל לקירוב לבבות, בלי הבדלי גזע ומין. בלי לבחון בזכוכית מגדלת לאיזו דת או אמונה אתה משתייך או במה אתה מאמין. שר כזה שפועל לאיחוד בעם ולא כזה שמפלג. שר שדואג שיהיה פה טוב, כבר עכשיו, ולא לאחר שהשלטון שוב יתחלף. כי תבין, כבוד ראש הממשלה, אנו זקוקים כעת בדיוק לכאלה שרים. אנשים שכל עניינם ותפקידם הוא לגרום לזה שהחיים של כולנו פה יהיו נוחים יותר, טובים יותר. או רחמנא ליצלן – אפילו שמחים. כי הגיע הזמן לחזור ולחשוב מהלב ולהפסיק לעבוד רק עם הראש. הגיע הזמן להכניס קצת רוח ונשמה אל תוך משכן הכנסת ולהבין שלמרות שהאנשים שבחליפות שוב נבחרו הם ממש לא הרוב ושיכול עדיין לחזור ולהיות פה טוב.

אני בטוח שיסלח לי כבודו על שבחרתי להתנסח בשם העם כולו, כשאני בסך הכל מבקש לקדם פה שינוי. כי המדינה הזו קיימת כבר שבעים שנה, אבל משהו בעשור האחרון קצת התמסמס וההרגשה היא שלא רק שנשארנו במקום אלא שהלכנו גם קצת לאיבוד. כי פעם הייתה פה תקווה לאנשים. פעם היינו מתעוררים בבוקר עם חלום. אבל היום אנו מתעוררים עם הודעה נוזפת מהבנק, או מהעבודה, או לעוד איזו כתבה מגמתית ומסולפת מאיזה עיתון. אנו ממהרים לחיי היום-יום שלנו, מנסים להספיק הכל ולגמור את החודש לפני שנגמר לנו הכסף שבארנק. ראש הממשלה היקר, אנשים חיים פה את כל חייהם כאילו הם בכלוב, אתה בכלל מצליח להבין את תחושת המחנק?

אז נכון, פה עדיין לא טורקיה ואנחנו עוד רחוקים כמה שנות דור מאיראן, אבל אם לא נחשב מחדש את המסלול שלנו, אני מצהיר כאן קבל עם ודף, זה עוד יכול להיות ממש מסוכן. כי אם לא נבחר לאהוב זה את זה ואם לא נחזור לחייך האחד לשני ברחוב כלום פה לא באמת ישתנה. ואם תמשיך כך לפדות את הערבות ההדדית שיש לנו בעם תמורת בצע כסף או שלטון תאבד הרבה יותר מאשר רק את הכיסא. אנו לא זקוקים לעוד ראש ממשלה - אנו זקוקים למנהיג! אנו צריכים מישהו שיאחד אותנו, שיצית לנו מחדש את הלבבות, שיראה לנו שעוד יהיה פה טוב יותר בעתיד. 

תבין, לא אכפת לי אם תגדיר את עצמך כאיש של שמאל, של ימין או של מרכז, העיקר שתתחיל לעבוד ותתחיל לשנות. להרוס את כל מה שרקוב כאן מהשורש, לנקות היטב את השחיתות ואת הזוהמה ורק אז להתחיל מחדש לבנות. כי החברה שלנו זקוקה לעמוד תווך, כמו אלה שהיו פה פעם, כמו אלה שאיבדנו בעבר. אנו צריכים מישהו ללכת אחריו בעיניים עצומות, גם אם זה אומר לצעוד שוב בעיניים עצומות ארבעים שנה במדבר. מבחינתנו אין מקום להעמיק עוד את השסע. חייבים לעצור את השנאה ואת הפילוג. אחרת נתעורר פה בוקר אחד ולא נאמין לאן הגענו ויש לי הרגשה שזה לא הולך להיות תענוג.

אז מספיק כבר עם הפייק, עם ההפחדה ועם ההסתה, ולא משנה מאיזה מחנה פוליטי הגעת כי לכולנו מגיע ניצוץ קטן של תקווה. ואני סמוך ובטוח שדבריי לא נפלו על אוזניים ערלות. שקולי היטב עוד יהדהד ויישמע. כי רק יחד נוכל לצעוד קדימה, אל עבר עתיד טוב יותר ומשותף, במקום שוב באותו המקום להיתקע.

בברכה,

עוד אזרח מודאג

עודכן ב: 20 יונ 2019

מדי שנה יוצאים לאור למעלה מ7000 ספרים בישראל, כאשר רובם הגדול מיוצג ונמכר ברשתות ובחנויות הספרים הגדולות רוב ימות השנה. יחד עם זאת, סופרים ומשוררים רבים, מוכשרים, נדירים ויקרים, בוחרים בשנים האחרונות ללכת בדרכים עצמאיות ולהוציא לאור את ספריהם בעצמם, או באמצעות הוצאות קטנות.
יריד הספרים העצמאי שלנו נודד בכל שנה מעיר לעיר ומארח משוררים וסופרים עצמאיים, כאלו שבדרך כלל לא זוכים לחשיפה על שולחנות המבצעים של חנויות הספרים הגדולות, ולרגל חג הספר העברי התשע"ט, החלטנו להתאגד שוב, לצאת מהבית, להתנתק קצת מהרשתות החברתיות (לא באמת), להתארח בסנטר של תל אביב ולפגוש את קהל הקוראים האהוב שלנו.


ביריד תוכלו למצוא ספרים מקוריים, בעברית, של סופרים ושל משוררים רבים. בין אם מדובר בכאלה שהוציאו השנה לאור את ספרם הראשון ובין אם כאלה שלצערנו כבר אינם עמנו. כאלה שזכו להוציא לאור כמה וכמה מיצירותיהם המפורסמות וכאלה שזו תהיה עבורם הפעם הראשונה ביריד שלנו. בקיצור - עשרות יוצרים עצמאיים אשר יציעו למכירה מיצירותיהם, במבצעים מיוחדים לרגל חג הספר העברי.


מלבד המחירים האטרקטיביים במיוחד של הספרים ביריד, הסופרים והמשוררים שלנו מחכים לכם שתבואו להכיר אותם באופן אישי, תתעניינו, תשאלו שאלות, תקבלו חתימות והקדשות, ואפילו חיבוקים!


בדוכנים שלנו יחכו לכם סימניות, מדבקות, ספרים במתנה ועוד הפתעות שוות!


שווה לבוא לבקר ולהביא חברים!


בואו לפגוש אותנו בגשר דיסקונט שבקומה הראשונה

יום רביעי 12.6 16:00 – 21:00

יום חמישי 13.6 16:00 – 21:00

יום שישי 14.6 10:00 – 15:00שימו לב - במהלך ימות היריד יתקיימו במקום פעילויות הקראה של שירים, של קטעים מתוך ספרים וגם הקראות מיוחדות של ספרי ילדים – וכולם יוקראו על ידי היוצרים עצמם. שעות ההקראה יפורסמו בהמשך.


הכניסה חופשית!


בואו בהמוניכם!
שמתם לב איך שהכל היום נהיה כל כך קצר, כל כך דחוס? אני באמת שלא רוצה להשמע נדוש אבל נראה לי שזה מוכר לי כבר מאיפה שהוא כי זה תמיד מרגיש חצי לעוס. כי זאת נהייתה תרבות זמנית שכזו - מהירה וקצרה. מהסוג שנשרף לו מהר ותוך שנייה כבר מגיע לבערה. אז תהיה קצר, תגיע מהר ולעניין. כי אין לנו זמן. תרביץ חזק, תראה לנו מה זה, תהלום ותכה. כי מה שהכי חשוב היום זה להיות חד וחלק - כבר פחות משנה לנו כמה שהפרצוף שלך יפה. תעשה את שלך, מצא קורבנך. רק אל תשכח שבדרך תצטרך כנראה גם למכור את אחותך. תתעורר, תתקדם, המפתחות בפנים רק תיסע כבר לשלום. ואל תשכח שהיום לא עוצרים בשביל אף אחד, היום עוברים גם באדום. תמהר, תשתולל, תאתגר את כולם. כי רק ככה פתאום תשים לב איך שחלפה ונעלמה לה תהילת עולם. אין הרבה מקום שם בצמרת - היום זה אתה, מחר זה יהיה איזה שחקן מפורסם, זמרת או דוגמנית. כאלה שיש להם יחצ"ן משומן, משרד פרסום שעומד מאחוריהם או סתם איזו מאמא שרקחה להם תכנית. מילים מילים ואת משמעותן - נקרא מהבוקר עד הערב ועדיין לא תמיד נצליח להבין את כולן. אהבה, אכזבה, שנאה או טרוניה. להכל יש מקום – העט עוד כותב והדף לא מפסיק לספוג את הדיו לשנייה. אז אל תקצר. אל תהסס, תמשיך רק להוסיף אותיות ומילים האחת לשנייה לחבר. תכתוב, תנסח, תערוך שנית ואל תשכח גם לשכתב. כי היום מה שנמכר זה מה שבא מהלב. מה שכואב. אז תפרסם, תשחרר, רק תצא כבר מהמסכים. בהתחלה זה אולי יכאב לך מעט אבל בסוף, אני מבטיח, זה ירגיש ממש נעים. כי מי צריך פסיכולוגים ומטפלים במסווה של תרופה? בייחוד היום כשיש לך מקלדת ושלל רשתות חברתיות שיקראו את כל מה שפרסמת בשקיקה. רק תעצור לרגע אחד וקח בחשבון את המחיר שאתה עתיד לשלם. כי מה שנכתב ופורסם בלהט של רגע אחד לעולם הרי כבר לא ייעלם. אז תהיה נחמד, תהיה אדיב ועדיף שלא תפתח את הפה אם אין לך משהו טוב להגיד. חכה רגע, תקשיב, תנשום, ואל תמהר. זכור - אני רוצה רק בטובתך חבר. כי אני ממש לא בא להפחיד אותך. אני לא מתכוון גם סתם להרתיע. אני רק בא אליך בבקשה קטנה אחת – תרגיע. ואולי גם תשמור איזה משהו רק לעצמך - משהו אישי שכזה, משהו אחד. משהו שבבוא היום אולי תרצה להראות למישהו מיוחד. משהו שבבוא הימים תוכל עוד לשלוף מהמגירה ולפרסם באיזה בלוג, מגזין או אפילו בעיתון, כי להוציא לאור ספר בימינו ולקדם אותו עולה הון. ציור : איתי מגן