חיפוש

בדרך אל הזוגיות עוברים בדייט ראשון

אתם יודעים, הרבה חברים פונים אליי ושואלים אותי כיצד מוצאים זוגיות טובה. איפה היא נמצאת ולמה היא מסתתרת מעיניהם?

הם יוצאים לדייטים מרובים, מכירים אנשים חדשים כל הזמן, מחפשים הרגשה חמה, אהבה, או אפילו מישהו לחבק בלילה, אבל נראה שמשהו עדיין לא עושה עבורם את הקליק הנכון וכל אותן פגישות, היכרויות ודייטים רומנטיים מסתיימים, ברוב המקרים, בקול ענות חלושה, או במילים אחרות – הם שוב הולכים לישון לבד.


אז מה עושים? איך מצליחים לייצר זוגיות טובה? כזו שתהיה עמידה לאורך זמן ותניב גם פירות והנאה?

אז מה עושים? איך מצליחים לייצר זוגיות טובה? כזו שתהיה עמידה לאורך זמן ותניב גם פירות והנאה?


לדעתי הכל מתחיל בדייט הראשון, ולא משנה אם הוא בבית קפה, אצלכם בבית, במסעדה או בפאב. הדייט הראשון הוא הסיפתח של מערכת היחסים הזוגית שלכם ולכן יש לו משקל רב. ועדיין, מדובר במפגש שאמור להיות קליל, זורם ובעיקר כזה שמשאיר טעם של עוד. אז איך משאירים את כל המטען בבית ומגיעים פנויים באמת לזוגיות? הנה 5 הטיפים שלי לדייט ראשון:

1. ציפיות יש רק במיטה

לפני שאתם קובעים דייט חשוב לבצע התאמת ציפיות – מה אתם רוצים להשיג מהדייט הזה.

רבים מאיתנו מעמיסים על הדייט הראשון את כל הציפיות, הדרישות, האכזבות והפנטזיות ואז, ברגע שאחד מהקלפים האלה חומק לנו מבין העיניים ברצף של שאלות חולין, כל מגדל הקלפים שבנינו נהרס ואנחנו יוצאים עם תחושת החמצה מהדייט. מספיק שתבואו פתוחים, רגועים ועם חיוך על הפנים כדי שתאפשרו למה שיכול לקרות באמת לקרות, והכל כבר יסתדר. את הציפיות והפנטזיות מוטב להשאיר אמנם בבית, אבל בכל זאת חשוב שתדעו מה באמת חשוב לכם ועל מה לא תהיו מוכנים להתפשר. ברגע שהכל יהיה לכם ברור, גם הצד השני יוכל להבין מה באמת מניע אתכם וכך, הסיכוי שתמצאו את מי שהכי מתאים לכם רק יגדל.

2. מכנה משותף הוא המפתח

לרושם הראשוני לא נדרשות יותר משניה אחת או שתיים, אבל אחריו, במידה והחלטתם להמשיך בדייט כמובן, יש צורך במכנה משותף שיחבר ביניכם. תחומי עניין, רקע או אפילו הופעה חיצונית יכולים לתת לנו את התחושה שאנו נעים במסלולי חיים דומים וככל שנמצא יותר נקודות השקה בינינו לבין הצד השני, ככה אחוזי ההתאמה יעלו אף הם. אנשים אמנם נוטים להימשך להפך הגמור מהם, אבל ברוב המקרים הפכים נמשכים ואז נפרדים מהר מאוד. נסו לחפש מישהו דומה לכם ותנו לו צ'אנס. אחרי הכל, מי לא רוצה להכיר את הנפש התאומה שלו?

3. היופי חולף אך האופי נשאר לנצח

משיכה ראשונית הינה הכרחית, לפחות לדעתי, אבל נסו לא להגזים. הפרטנר/ית לדייט לא חייבים להיות נסיכים מהאגדות וגם לא היצור הכי מושך שהכרתם אי פעם בחייכם. לפעמים למשיכה לוקח קצת זמן לעלות לפני השטח ולמרות שבשניות הראשונות לא הייתם בטוחים, לאחר שהכרתם קצת יותר את האופי של הצד השני, החיוך גדל, העיניים בורקות וגם המשיכה נרקמת לה באיטיות. אין הכוונה בהתפשרות על מי שאינו נראה לכם כלל, אבל הצמדות לדפוסים פיזיולוגיים כמו עיניים כחולות, שיער בלונדיני וכדו' מהר מאוד מתגלות כלא רלוונטיות כלל, כל עוד מגיעים עם לב פתוח באמת.

4. עקרון ההדדיות

אף אחד לא אוהב להרגיש מחוץ למשחק, וכמו שאתם אוהבים שמתעניינים בכם, שואלים אתכם שאלות ומנסים להכיר אתכם טוב יותר, גם הצד השני ישמח שתגלו בו התעניינות. נסו להקפיד שההתעניינות לא תהיה מזוייפת ונסו באמת ובתמים להכיר את הצד השני. אחרי הכל, איזו דרך טובה יותר יש להכיר בן אדם מאשר לשאול אותו שאלות? אפשר כמובן להתחיל עם משחקי "פיצוחים" ולנסות לראות אם יש לכם חברים משותפים או שאולי הייתם, למדתם או עבדתם באותם מקומות, ואפשר גם לצאת המקופסה ולנסות לרדת באמת לעומקו של הצד השני. נסו לחשוב מה השאלה הכי מיוחדת שתוכלו לשאול אותם ושאלו את עצמכם קודם כל. אין בכך משום המלצה להכין רשימת שאלות לפני דייט, אך נסו באמת לשים לב לצד השני, לדבריו, ללבושו ולתגובותיו. עולם שלם נמצא בצידו השני של השולחן.זה קורה לכולם

5. מחמאות זה תמיד טוב

אנו בני אדם, ובני אדם אוהבים הרי לקבל מחמאות. בין אם מדובר על הלבוש, על התסרוקת, על השרשרת שעליהם או אפילו על הטבעת. תשומת הלב שתקדישו לצד השני הינה קריטית. תוכלו להבחין אם הצד השני לחוץ או מוטרד, אם הוא נהנה או סובל וגם אם הוא פשוט מחכה בסבלנות לרגע בו הוא יקום כבר וילך. מחמאות שוברות שתיקה בצורה הטובה ביותר ובמידה והשיחה נתקעת או לא הולכת לשומקום אלה הרמזים שנמצאים מעברו השני של השולחן שיכולים לעשות את ההבדל. גם פה נסו להחמיא מכל הלב ולהיות אמיתיים. מחמאות מזוייפות מתגלות ברגע ולהחמיא על דבר שאינו מוצא חן בעיניכם לא יקדם אתכם אל הזוגיות המיוחלת.

זכרו – זוגיות היא אינה מירוץ. היא תוצאה של עבודה עצמית רבה ותרגול בלתי נגמר. אפילו אנשים שכבר נהנו בזוגיות בעבר מגלים כמה קשה לנסות ולייצר זוגיות חדשה לאחר שנכוו כבר. ובינינו, דייטים נועדו להנאה, ורק אם תבואו, באמת ובתמים, ליהנות, בלי ציפיות או חלומות באספמיה, ותצליחו להשאיר את אכזבות העבר והתסכול בצד – תצליחו לגעת באמת בצד השני ולהתחיל לרקום חיים משותפים ביחד.

בהצלחה!

66 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול