חיפוש

חלומות מתגשמים גם בשקט

תודות ליובל אברמוביץ ולסדרת ספרי "הרשימה" הנפלאים שכתב, כולם היום כבר יודעים כיצד לצעוק את החלום שלהם. הבעיה היא שלאחרונה כולם רק צועקים. אחד על השני. כל הזמן. רק שאף אחד כבר לא ממש מקשיב.
זה באמת נראה כאילו בשנים האחרונות כולם חולמים חלומות, מבקשים להגשימם ומושיטים את היד לעזרת חבריהם, ומבקשים מהם שיצטרפו לדרך, יעזרו להם, ויתמכו באומנות שלהם, או במילים אחרות - בהגשמת חלומם. אבל אף אחד כבר לא באמת עוצר לרגע כדי להקשיב לאחר או אפילו, חס וחלילה, לתת, בלי לרצות לקבל דבר בתמורה, בחינם. אף אחד כבר לא נותן מעצמו סתם ככה, הכל חייב להיות בתמורה לאיזו תשורה, או תשלום או הנחה. הכל נמדד היום מבעד לחור של הגרוש וכל החמלה שנהגנו לתת לאחרים פינתה משום מה את מקומה ונעלמה.


אבל אל תבינו אותי לא נכון, חברים, כי לרדוף אחרי חלומות זה דבר נפלא, פה אין לי ולו גם צל של ספק, אבל גם ללמוד לברך על הקיים ועל מה שכבר השגנו יכול להיות לעיתים מספק, כי אנחנו פשוט חייבים ללמוד לפעמים גם כיצד להתאפק.


ובינינו, אנחנו לא באמת חייבים לצעוק האחד על השני, כל כך הרבה וכל הזמן. אפשר, ואולי אף רצוי, לדבר בנועם, לפתוח את הלב, ובצד השני לגלות קצת עניין.


לנהל שיח - צורת תקשורת שכזו, אבל דו-כיוונית. שיחה אמיתית שכזו שבה צד אחד מקשיב בזמן שהצד השני מדבר, ואז מתחלפים. שיחה אמיתית!


כי אי אפשר רק לקחת כל הזמן. לפעמים צריכים לעצור לרגע, לנשום קצת ואפילו לתת.


כי אם רק נקבל כל הזמן, זה יהיה יותר מידי ואנחנו פשוט ניחנק.
אז לפני שאתם ממהרים אל היעד הבא, רצים להגשים עוד חלום, או להשיג עוד איזו מטרה, נסו לעצור בצד הדרך, אפילו לכמה רגעים, ולבדוק שאין שם עוד מישהו שעומד בשקט וזקוק לקצת עזרה. כי חוזקה של חברה נמדד לפי חולייתה הכי חלשה ולא לפי כמות המגשימים שבה, וקארמה היא לא פיקציה, היא עניין של נתינה הרבה יותר מאשר של קבלה.


אהה, ועוד דבר - אל תשכחו שלתת מעצמכם זה עניין די פשוט - אתה חייב קודם לתת בלב שלם, בלב מלא. בלי רצון לקחת דבר בתמורה, להשיג או לקבל. לתת כי זה באמת מה שמרגיש לך נכון. להעניק מעצמך, מבלי להתבלבל.


אז יסלח לי יובל, כי הוא בטח לא זה שאחראי על התופעה, ובינינו, הבחור גם כותב בצורה נפלאה ומוכשר נורא. אבל כל מה שרציתי לבקש הוא שתצאו לדרך, ובשקט תגשימו לעצמכם עוד חלום. ואם כבר הגשמתם אחד להיום, הגיע הזמן לעצום את העיניים וללכת לישון. כי חלומות חדשים לא צומחים בקלות במקומם - חלומות חדשים אנחנו חייבים לחלום, והרי אי אפשר להרדם אם כל אחד יצעק כל הזמן את מה שהוא רוצה להגשים באותו היום.

38 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול