חיפוש

ספרות עצמאית

כאשר גמלתי בליבי את ההחלטה להוציא לאור את ספרי החדש, "פסיכית", לא היה לי ספק שהפעם אפנה לדרך אחרת מהמקובלת. שהפעם לא אחזור על הטעויות שעשיתי בפעם הקודמת. שלמדתי והפקתי את הלקחים. שהפעם כל השליטה, כמו גם כל הזכויות, יישארו בידיי ולא איאלץ לחלוק אותן עם אחרים.


לאחר כשנתיים של כתיבה ועבודה מאומצת על הספר החדש מצאתי את עצמי שוב במרכזה של צומת דרכים. לא בטוח אם עליי לצעוד שוב בדרכים בהן כבר צעדתי בעבר, או שמא עליי לחשב את המסלול שלי מחדש. האם עליי לשלוח את כתב היד המודפס שלי להוצאות הגדולות, בהן ודאי יחלפו חודשים רבים עד שמישהו יתייחס למילותיי, אם בכלל, וזאת עוד לאחר שאוציא מכיסי כמה מאות שקלים, או שמא לוותר כליל על עזרתן של אותן החברות הגדולות, שנראה שעיקר עניינן טמון במיקסום הרווחים עבור בעלי המניות, ולהפיק את הכל בעצמי בעשר אצבעות.


בטוח ביכולותיי ובכישוריי הרבים התחלתי לסלול לעצמי אט-אט את הדרך אל האור. על עיצוב העטיפה עבדתי עם חבר טוב במשך חודשים, במקביל לעבודה על הספר עצמו, ובנושא העריכה, העימוד וההגהה חיפשתי את המתאימים ביותר מקרב חבריי. מהר מאוד מצאתי את השותף המתאים ביותר לעריכה והוא גם בהחלט עשה עבודה נפלאה. או יותר נכון, עשה בדיוק כפי שביקשתי והנחיתי אותו לעשות, ברמה שממש הידקה ואיחדה את העלילה. אפילו קצב העבודה היה מהיר כל כך ואף מפרה ומהנה, ובעקבותיו אף הספקתי לשלוח את ספרי לדפוס, רגעים ספורים לפני פתיחת שבוע הספר העברי, ועל כך אני ממש גאה!


אבל עם הדפסתו של הספר לא פסקו הדילמות. ממש לא. למעשה, נראה שהשלב הבא בדרך היה סבוך עוד יותר. אחרי הכל, אפשרויות ההפצה הקלאסיות נחלקות עדיין לשתיים. מצד אחד ניצבות להן חנויות הספרים מהסוג הישן, אלה של פעם, הממוזגות, עם שלל הספרים על המדפים ועל השולחן, כאשר מהצד השני התמקמו להן אלה הוירטואליות, אליהן ניתן להגיע אפילו בתחתונים, ומבלי להטריד אף אחד. אלה שבקליק אחד יכולות לחסוך לכם את הנסיעה ואפילו את הטרחה, בהנחה שתוכלו להתאפק כמה ימים עד שתגיע החבילה - בדואר, עם שליח, או אולי אפילו באופן אישי ועוד עם הקדשה.


אז החלטתי שוב לוותר על כל המתווכים ולהשאיר מאחור גם את גוזרי הקופונים ועשיתי זאת לגמרי לבד. אפילו את האתר הזה שבו אתם נמצאים כרגע בניתי בעצמי, ואני חושב שהוא גם נראה די טוב, אבל יכול להיות שאני מעט משוחד. אני חושב שפשוט החלטתי ללכת שוב על הקשר הישיר, הפשוט והבלתי מתנצל בין קהל הקוראים לבין הסופר, למרות שבמקרה הזה יצא שהוא אני. ולשם כך אני מוכן אפילו לחשוף את עצמי ולהפטר אחת ולתמיד מהביישנות. כל עוד, כמובן, אני מספק לכם את הטוב ביותר שאני יכול ולא מתפשר כלל על הנוחות ועל האיכות.


כי כעת, ועם פרסומן של הביקורות החיוביות והנפלאות על ספרי החדש, שנמכר באופן בלעדי בחנות הוירטואלית שהקמתי, מתחילות להגיע שוב דרישות מסוג אחר. כאלה שצצו מיד גם עם הוצאת ספרי הראשון, "עם פוטנציה". ונראה שהפעם לא רק שהן רציניות, נראה שהן פשוט לא הולכות להיעלם או לוותר. כי נראה שפשוט אין דרך אחרת לומר את זה מלבד שהעם דורש ספרות דיגיטלית, ובכמויות. כי כמות הפניות שקיבלתי בשנתיים האחרונות, מאז יצא ספרי הראשון לאור בצורה מודפסת בלבד, הוכיחה לי כי שכנראה יש מקום גם לדיגיטלי לצד המודפס, למרות שלל ההתנגדויות.


גם הפעם החלטתי לא להתעצל וללמוד את העניין היטב, ומההתחלה, ובסופו של יום המרתי את הקבצים לגרסאות דיגיטליות שפועלות היטב בכל האפליקציות שקוראות ספרים דיגיטליים בעברית, ואפילו אני די נדהם מהתוצאה. כמובן שגם הפעם עלתה הדילמה אם להציב את מרכולתי בחנויות של אחרים או לנצל את החנות שכבר הקמתי, באתר הזה ממש, ולמכור את הספרים הדיגיטליים שלי בעצמי וללא כל חשש. אז נכון שכך אין לי באמת הגנה של ממש על הקבצים, ואולי אני גם קצת יותר מוגבל בחשיפה, אבל אני איש אופטימי מטבעי ומלא אמונה ולכן מרגיש בטוח בעצמי ובכך שזו היא עבורי הדרך הנכונה. או במילים אחרות, אני מאמין שמי שיקנה עותק דיגיטלי לעצמו גם ישמור אותו לעצמו ולא ילך להפיץ אותו בצורה לא חוקית בכל השכונה.


אז אומרים שיום שלישי זה תמיד פעמיים כי טוב, אבל נראה לי שהיום גם באמת יש לכך סיבה. כי ממש עכשיו עלו לאתר הספרים הדיגיטליים החדשים שלי והם זמינים רק עבורכם לרכישה. ספר אחד ב30 שקלים, או שניים ב50 - ההחלטה היא לגמרי שלכם. כי מה שהכי חשוב לי זה שתקראו ושתהנו, וכמובן שאני תמיד שמח לשמוע את דעתכם.


למעבר ישיר לחנות : https://www.dodoart.rocks/shop


קריאה מהנה!54 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול