עם פוטנציה

רומן פסיכו-ארוטי אודות הרומנטיקן האחרון של תל-אביב

עם פוטנציה הוא לא עוד רומן רומנטי. הוא גם לא עוד סיפור קלאסי על אהבה. עלילת הספר מספקת מראה צינית, ביקורתית ומשעשעת על תרבות חיי האהבה והדייטינג של צעירים בתל אביב של שנת אלפיים וחמש עשרה. הסיפור מתואר מנקודת מבטו ומחשבתו של גיבור הרומן - צעיר אלמוני בשנות השלושים לחייו שמחפש אהבה אמיתית בעיר הגדולה אך נאלץ להתמודד בדרך עם התמכרות לפורנוגרפיה, לסמים ולאלכוהול. הרומן כולו מסופר בדיעבד כאשר הגיבור שלנו נזכר ומשחזר את עלילותיו מהחודשים החולפים באופן כמעט אוטוביוגרפי ממש עד לאקורד הסיום.

עלילת הרומן נפתחת בסופו של ערב מבולבל במיוחד – כשבשיאו הגיבור שלנו מבין שהוא פשוט לא מסוגל. עם פוטנציה נפתח באירוניה גמורה כשהגבר הצעיר שבמרכזו של הסיפור חווה התקף של אימפוטנציה בזמן שהוא נמצא במיטה עם בחורה. לאורך כל דפי הספר נאבק הגיבור בפחדים שלו ובמוסכמות החברתיות של חברה שמקדשת סקס חסר משמעות על יחסים עם תוכן ורגש, תוך כדי שהוא מנסה לאחות מחדש את ליבו השבור ועל הדרך גם לגנוב את אשתו של מי שמנסה להיות החבר הכי טוב שלו. 

 

דייט אחר דייט, בחורה אחר בחורה, אתם מוזמנים להיות שותפים לדרך החשיבה והראייה הייחודיים לו בכל סיטואציה אליה הוא נקלע. לרגעים נדמה אפילו שמדובר ברומנטיקן האחרון של תל-אביב – הגבר היחיד שמחפש עדיין אהבה בזמן שכל הבחורות והבחורים שסביבו מוכנים להסתפק גם בזיון.

 

עם פוטנציה הוא מסע פנימי אל מוחו של הגבר החדש – הרגיש, המתחשב, האוהב. זה שמפעיל את הראש ומרגיש בעיקר עם הלב. המסע בדרך אל האהבה מתגלה אט אט כחיפוש עצמי שחודר עמוק אל הנפש הפצועה שלו. העובדה שהסיפור מסופר בגוף ראשון-יחיד מאפשרת לכל קורא להכנס בקלות לנעליו בעוד שהעלילה מספקת הצצה בלעדית ונדירה לדרך חיים אחרת ולגישה כל כך שונה. 

"אם תמיד רציתן להיכנס לתוך מוחו של גבר הנה לכן ההזדמנות. "

הספר היה מועמד לפרסי "ספיר" ו"ברנר" לשנת 2017

"זה קורה לכולם - זה קרה לך, זה קרה לי, זה קרה לך. 

​ואם זה לא קרה עדיין - זה רק עניין של  זמן עד שזה יקרה גם לכם - תאמינו לי."

ביקורת וסקירות

"מה שאהבתי זה את הכנות עד כאב שבה הדברים מובאים ואת השנינות והציניות שתיבלו את הטקסט. צריך להיות בנאדם אמיץ מאוד בכדי לכתוב טקסט כזה שיחולל סערה בנפש הקוראים, ועל זה אני מצדיעה לעידו."

תגיות: רומן, סקסח, פסיכו, ארוטי, אירוטיקה, דייט, דייט ראשון, דייטים, תל אביב, רומנטיקה, יחסים, יחסים מסוכנים, יחסי מין, דרמה, מתח, סאדו, מאזו, גיי, גייז, סטרייט, בדסמ, בדסם, שליטה, אלכוהול, בר, פאב, אבדן שליטה, קשירה..